Kangur Matematyczny 2021

logo kangura matematycznego

22 kwietnia 2021r. odbyła się XXX edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Ze względu na sytuację epidemiologiczną konkurs został przeprowadzony zdalnie. Uczniowie otrzymali pliki z arkuszem zadań oraz kartą odpowiedzi. Plik z zadaniami był zakodowany i wymagał wprowadzenia hasła, które uczestnicy otrzymali bezpośrednio przed rozpoczęciem konkursu.

Główną umiejętnością badaną przez „Kangura” było logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Gratulujemy wszystkim uczniom, że podjęli wyzwanie i zmierzyli się z „królową nauk”. Po powrocie do szkoły wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dyplomy i drobne upominki.

Najlepiej z zadaniami poradzili sobie:

Żaczek

I miejsce: Kinga Aleksandrowicz- klasa IIa

II miejsce: Malwina Cpałka- klasa IIb

III miejsce: Karol Sołtysik- klasa IIa

Wyróżnienie ex aequo: Anna Jończyk- klasa IIa, Dawid Sieradzki-klasa IIa, Marcel Szadkowski- klasa IIa

Maluch

I miejsce: Karolina Wiaderek- klasa IIIa

II miejsce: Mikołaj Wiaderek- klasa IIIa

III miejsce: Jan Dobrzański- klasa IIIa

Beniamin

I miejsce ex aequo: Nikola Szymkowiak- klasa V, Magdalena Kalota- klasa V, Weronika Kalota- klasa VIb

II miejsce: Marta Zapłata- klasa VIa

III miejsce: Mateusz Ojrzyński- klasa V

Kadet

I miejsce: Adam Bronkiewicz- klasa VIIa

II miejsce: Bartosz Wiaderek- klasa VIIa

III miejsce: Michał Krakowski- klasa VIII

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkurs. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.